15 +

Yıllık Deneyim

Ağız ve Diş Cerrahisi

Diş İmplantları ile Kusursuz Dişler

Hem estetik hem de sağlık yönü düşünüldüğünde ağız ve diş sağlığında diş implantlarının yeri ayrıdır. Diş implantları; kayıp dişlerin yerine kullanılan ve çene kemiği içerisine diş kökü vazifesi görmesi için yerleştirilen diş kökleridir.

Ağız ve diş sağlığında tek bir diş kaybı yaşandığında bile diş yapısının dengesi bozulur. Bunun bir sonucu olarak da diş kayıp süreçleri hızlanır. Diş implantları aracılığıyla dişlerdeki kuvvet dengesi yeniden sağlanırken, özgürce gülümseyebilirsiniz. Ayrıca diş implantlarıyla hastalar zorlanmadan yemek yiyebilir. Yapay diş kökleri olarak tanımlayabileceğimiz diş implantları titanyum malzemeden üretilir. Titanyum malzemenin tercih edilme nedeni dirençlere karşı kuvvetli bir yapıda olması ve vücutla etkileşime giren bir malzeme olmamasıdır.

Diş İmplantları Hakkında Merak Edilenler

Diş implantları; dişleri kırık veya eksik olan, kemik gelişimini tamamlamış ve ağız yapısı diş implantına uygun olan hastalara uygulanır. Diş implantlarının tedavi süresi hastaya ve ihtiyacına göre değişiklik gösterir. İmplant sayısı, diş implantının uygulanacağı bölge, diş implantıyla birlikte ek bir tedavinin olup olmaması gibi durumlar tedavi sürecini etkiler. Ayrıca bu durum diş implant fiyatlarına da yansıyacaktır. Hastaların ağız ve diş sağlığına kavuşmalarında etkili bir yöntem olan diş implantlarının birçok avantajı vardır. Bu avantajlar;

  • Estetik Açıdan Dört Dörtlük Bir Görünüm
  • Eksik Diş Kayıplarından Ötürü Yaşanan Konuşma Bozukluklarının Düzelmesi
  • Dayanıklılık & Sağlamlık
  • Uzun Ömürlü Kullanım
  • Yeme ve İçme Fonksiyonlarının Eski İşlevselliğini Geri Kazanması