15 +

Yıllık Deneyim

Estetik Cerrahi

ABDOMINOPLASTY (KARIN GERME) NEDİR?

Abdominoplasty olarak da bilinen karın germe ameliyatı fazla yağ ve cildin uzaklaştırılıp daha düz ve estetik bir görünüm için zayıflamış ve ayrılmış karın kaslarının sıkılaştırılması işlemine verilen addır.

Mini Karın Germe
Tam Karın Germe
Uzatılmış Karın Germe
Karın germe ameliyatları erkekler ve kadınlar arasında plastik ve estetik ameliyatlar içerisinde en çok rağbet gören ameliyat çeşididir. Kadınlar doğum sonrası ya da aşırı kilo kaybı gibi sebeplerle karın germe ameliyatına sıklıkla başvurur. Fakat unutulmamalıdır ki karın germe ameliyatı tek başına bir kilo verme prosedürü olarak uygulanamaz.

Karın germe ameliyatı ile derideki çatlaklar yok edilemez; ancak alınacak fazla deride bulunan çatlaklar deri zaten uzaklaştırılacağı için yok edilmiş olur.

Estetik Cerrahi

Karın Germe Ameliyatında Dikkat Edilecek Hususlar

Bikini ya da çamaşır içine gizlenecek bir iz oluşacaktır.

Daha sonra geçireceğiniz bir hamilelik karın germe ameliyat sonucunuzu etkileyebilir. Bu sebeple ameliyat olmak için çocuk sahibi olma sürecini tamamlamış olmanız önerilir. Abdominplsaty den sonra alacağınız kilolar ameliyat sonucunuzu etkileyebilir. Yaklaşık 6 hafta kadar karnınızı destekleyen sıkı korseler giymeniz gerekmektedir. En az 6 hafta ağır egzersizler dahil yoğun aktivitelerden kaçınmanız gerekir. Yalnızca yürüyüş bile olsa bunu yapmaya devam edin. Çünkü yürümek hem kan dolaşımınıza yardımcı olur hem de iyileşme sürecinizi hızlandırır.

İlk haftalarda araba kullanmanıza izin verilmeyecektir.

Tamamen iyileşmek haftalarınızı alabilir. Uzun ve zorlu bir süreç olabilir fakat doktorunuzun önerilerini dikkatle uyguladığınız ve kendinize bu süreçte iyi baktığınız takdirde iyileşmeniz de hızlı ve kolay olacaktır.

Ameliyat sonrası doktor tarafından verilen talimatları harfiyen uygulamanız gerekir.

Estetik Cerrahi

Mini Karın Germe.

Mini karın germe tekniği kasıkların hemen üzerinden açılan tek bir kesi ile düz bir abdominal duvar elde edebilmek üzere karın üzerindeki fazla derinin çıkarılıp karın kaslarının güçlendirilmesi işlemidir. Mini karın germede kalacak olan iz oldukça ince, birkaç santimetre uzunluğunda ve yataydır. Mini karın germe işleminin avantajı daha kısa ve daha az kapsamlı bir prosedür olması, daha hızlı iyileşme zamanı ve daha düz ve ince bir karın duvarının elde edilmesidir.

İletişim

Estetik Cerrahi

Tam Karın Germe.

Tüm abdominal duvar uzunluğunu kapsayan tam karın germe çoğu vakada en iyi sonucu sağlar. Bu ameliyat ile kasık üzerinde U şeklinde uzayan yatay bir kesi ile fazla deri çıkartılıp karın kasları sıkılaştırılır.

Tam karın germede dikiş izi mini karın germedekine benzer fakat bira daha uzun olup bir kalça kemiğinden diğer kalça kemiğine kadar uzanır. Yine de tam karın germe sonucu oluşacak iz iç çamaşırının altına gizlenebilecek bir yerdedir. Tam karın germenin avantajlarını, yine düz ve pürüzsüz bir karın, derideki çatlakların biraz daha fazla azaltılması ve pantolon ve eteklerle daha konforlu bir giyim şekli sunması olarak sıralayabiliriz.

İletişim

Estetik Cerrahi

360 Derece Karın Germe.

Uzatılmış karın germe işlemi daha uzun bir kesi içermesine rağmen ön taraftaki sarkmış fazla deri ile beraber kişinin bel kısmındaki fazla derinin de çıkarılıp kaslarının sağlamlaştırılmasını sağlar. Bu işlemde de ameliyat izi bikini ya da iç çamaşırın altına gizlenecek şekilde oluşturulur.

İletişim