15 +

Yıllık Deneyim

Estetik Cerrahi

YÜZ GERME VE BOYUN HATTININ ŞEKİLLENDİRİLMESİ NEDİR?

Yüz germe ameliyatları yüze daha genç bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan ameliyatlardır. Özellikle yüzün alt kısmındaki fazla derinin uzaklaştırılarak yüze yeniden şekil verilmesi işlemidir.

Daha efektif bir sonuç için genellikle alt ve/veya üst gözkapağı ameliyatı, botoks, dolgu, yağ enjeksiyonu gibi işlemlerle kombine edilerek uygulanan yüz germe ve boyun şekillendirme ameliyatları kişiye daha genç bir görünüm kazandırmakta, daha sıkı ve belirgin bir yüz ve çene hattı oluşturmaktadır. Ağız ve göz çevresindeki derin kırışıklıklar ve orta yüz bölgesindeki sarkmalar da bu işlemle giderilmiş olur. Boyun şekillendirme için boyun liposuction ve boyun germe işlemleri birlikte kombine olarak uygulanabilir.

Ameliyat sonrası hasta 4-5 gün boyunca yüzünü destekleyici ameliyat korsesi kullanmak durumundadır, full aktivitelerine yaklaşık 2 hafta sonra dönebilir. Kombine yüz estetik ameliyatlarından sonra yüzde şişlik ve çürüme olması normaldir. 10-14 gün içinde bu durum büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır.

Estetik Cerrahi

Yüz Germe Ve Boyun Hattının Şekillendirilmesinde Dikkat Edilecek Hususlar

Ameliyattan sonra birkaç gün yüksek yastıkta uyumak.
Doktor tarafından tavsiye edilen ilaçları kullanmak .
Yüz ve boyun bölgesi için doktorun verdiği korseleri kullanmak. Germe işleminden sonra 5 ila 7 gün süreyle kullanılması önerilir. .
Yaraların bakımı ile ilgili doktor talimatlarına uymak.
Doktor tarafından önerilen sabun ve şampuanları kullanmak .
Ameliyattan sonra bir süre önden iliklemeli giysileri tercih etmek .
Kesilerin etrafında ve üzerinde aşırı baskı oluşturmaktan kaçınmak.
Doktorun önerdiği süre boyunca makyaj yapmamak.
Ağır aktivitelerden kaçınmak.
3 hafta boyunca direkt güneş ışığından uzak durmak ve güneş koruyucu kullanmak.
En az 6 hafta saç boyatmaktan kaçınmak.
Ameliyat sonrası doktor tarafından verilen talimatları harfiyen uygulamak

Estetik Cerrahi

Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Gözkapağı ameliyatları gözlere daha açık, daha canlı ve genç bir görünüm kazandırmak için yapılan estetik ameliyatlardır. Gözkapağı germe işlemi alt ve üst göz kapaklarındaki fazla derinin uzaklaştırılması, kırışık ve şişliklerin giderilmesi ve diğer yaşlanma belirtilerinin yok edilmesini amaçlar. Düşük göz kapakları kişiye daha yaşlı bir görünüm kazandırır. Duygularımızı yüzümüzde en çok gösteren kısım gözlerimizdir. Göz kapaklarındaki deri fazlalığı ve düşüklük bize öyle olmasak da yorgun, üzgün hatta sinirli bir ifade bile verebilmektedir.

ÜST GÖZKAPAĞI AMELİYATI
Üst göz kapakları üzerindeki sarkmış ve kırışık deri kişiye yorgun, mutsuz ve tepkisiz bir ifade verebilir. Bu derinin alınması gözlere muhakkak daha genç, canlı ve taze bir görünüm kazandıracaktır. Bu işlemde ameliyat sonrası oluşacak iz üst gözkapağının doğal kıvrımına gizlenmektedir.

ALT GÖZKAPAĞI AMELİYATI
Gözaltı torbalarının yok edilmesi için kullanılan bu yöntemde kesikler alt gözkapağının dış kenarına, kirpiklerin altına ya da gözkapağının içine açılır ve gözkapağının altına pürüzsüz ve doğal bir görünüm kazandırmak amacıyla içerideki fazla yağ alınır. Bazı vakalarda daha doğal ve daha etkili sonuç elde etmek için alt gözkapağındaki fazla deri de kesilerek çıkartılır ya da alt gözkapağı kasları güçlendirilir.

Estetik Cerrahi

Gözkapağı Ameliyatında Dikkat Edilecek Hususlar

Ameliyattan sonra 1 ya da 2 hafta boyunca çürüme ve şişlik görülebilir, gözkapakları alışılmamış biçimde gergin hissedilebilir.

Hastalar sızı şeklinde ağrı hissedebilir.

Bir süre yüksek yastık kullanılması gerekir. İlk birkaç hafta gözlerde çabuk yorulma görülebilir. Dolayısıyla gözlerin yeterli süre dinlendirilmesi çok önemlidir Gözler direkt güneş ışığı ve rüzgardan mutlaka korunmalıdır. Camı koyu renk gözlük kullanılmalıdır.

Ameliyattan sonra 4 haftayakadar ağır kaldırmaktan ve gözleri zorlayabilecek hareketlerden kaçınılmalıdır.

Ameliyat sonrası doktor tarafından verilen talimatları harfiyen uygulamanız gerekir.

Estetik Cerrahi

Otoplasty Nedir?

Estetik kulak ameliyatı olarak bilinen otoplasty kulakların şeklini, pozisyonunu ve büyüklüğünü değiştirmek için yapılan ameliyattır. Otoplasty genellikle 5 yaşından sonra olmak üzere her yaşta yetişkine yapılabilen bir ameliyattır. Kulaklardaki asimetrikliği iyileştirmek üzere her iki kulağa birden yapılır. Hastane ya da klinik ortamında genellikle lokal anestezi altında uygulanan bir işlemdir.

Estetik Cerrahi

Otoplasty Sonrası Dikkat Edilecek Hususlar

Otoplasty ameliyatından sonra kulakları koruma ve destek amaçlı bandaj takılması gerekir.
Kulaklarda rahatsızlık ve kaşıntı hissedilebilir, doktorun verdiği ağrı kesicilerle bu durum giderilebilir.
Kulaklara baskı yapmamak adına yan yatmaktan kaçınılmalıdır ve kesiler üzerine baskı uygulanmamalıdır.
Önden düğmeli kıyafetler seçilebilir.
Ameliyattan birkaç gün sonra bandajlarınız doktorunuz tarafından çıkarılacaktır.
Kulaklarınız şiş ve kızarık olabilir. 2 ila 6 hafta kadar yalnızca geceleri takılmak suretiyle saç bandı kullanmanız gerekecektir. Bu yatakta dönerken kulaklarınızın kıvrılmasını önler.
Ameliyat sonrası doktor tarafından verilen talimatları harfiyen uygulamanız gerekir.