15 +

Yıllık Deneyim

Göz Cerrahi

Göz Estetiği ile Daha Genç Bir Görünüm

Gözün yüz ifadesini ve bireylerin dış görünümü üzerinde etkisinin yüksek olması göz estetiğinin popüler olmasında büyük rol oynamıştır. Göz kapağı düşüklüğü, kaş düşüklüğü, göz altı torbaları, kaz ayakları gibi istenmeyen durumların ortadan kaldırılması için uygulanan cerrahi işlemlere göz estetiği denir. Yaşlanmaya bağlı olarak göz ve çevresinde bazı deformasyonlar meydana gelebilir. Göz kapakları için yapılan estetik uygulamaya blefaroplasti adı verilir. Elastik bir yapıya sahip olan cilt, zamana ve çevresel faktörlere bağlı olarak elastikiyetini kaybeder. Bu nedenle ciltte istenmeyen sarkmalar meydana gelir.

Alt ve üst olmak üzere göz kapağında görülen yaşlanma belirtileri;

  • Renk değişimleri
  • Göz altı torbaları
  • Göz kapağındaki sarkmalar & cilt kırışıklıkları
  • Göz kenarlarında yer alan kaz ayakları
  • Yorgun ve bitkin yüz ifadesi

Göz Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Göz kapağı estetiği diğer adıyla blefaroplasti 35 yaş ve üzerindeki kişiler tarafından tercih edilir. Bunun nedeniyse göz kapaklarındaki yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan belirtilerin 35 yaş ve üzerindekilerde görülmesidir. Göz estetiği operasyonları sonrasında yaşa bağlı deformasyonlar durdurulmasa da operasyonun etkisini yedi – sekiz sene sürer. Göz estetiği ameliyatı sonrasındaki hastaların yüzündeki yorgunluk ifadesi yerini daha dinç ve enerjik bir görünüme bırakır.

Göz estetiği operasyonu öncesinde aspirin, antibiyotik gibi risk oluşturabilecek ilaçların kullanımı iki hafta öncesinden bırakılmalıdır. Ek olarak yaraların iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilediği için tütün ve alkol kullanımlarına da 2 – 3 hafta önceden son verilmelidir.