15 +

Yıllık Deneyim

Obezite Cerrahisi

Gastrik Bypass Ameliyatı

Obezite problemiyle karşı karşıya kalan bireylerin, sağlık sorununu ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan cerrahi yöntemlerden biri de gastrik bypass ameliyatıdır. Bu ameliyat yönteminde amaç bireylerin daha az yemesini sağlamaktır. Bu yöntemin bir diğer amacı da yağ emiliminin minimize edilmesidir.

Healthy Body IN Turkey

Bilinmesi Gerekenler.

Gastrik bypass ameliyatının uygulanabilmesi için bazı kriterlere sahip olmak şarttır. Bunun belirlenebilmesi ve sürecin doğru yönetilebilmesi için ilk adım doktor kontrolünden geçer. • 18 – 65 yaş arasında ve vücut kitle indeksi 35 ve üzeri olan herkese gastrik bypass • Hastanın ameliyatına engel olabilecek herhangi bir durum olmadığının anlaşılabilmesi için ilgili branşların doktorlarından onay alınır.

Gastrik bypass ameliyatı sonrasında hastaya özel hazırlanan diyet programın eksiksiz uyulması gerekmektedir. Diyet programının önemli olmasının nedeni ise hastanın ameliyat öncesine göre daha az kalori alacağı için yediklerinin besleyiciliğine dikkat edilmelidir. Hastaların beslenme programı içerisinde protein miktarı yüksek olup; karbonhidrat miktarı ise düşüktür.