15 +

Yıllık Deneyim

Saç Ekimi Cerrahisi

Saç Ekimi

Saç ekimi; sağlıklı saç köklerinin kullanılarak saçın olmadığı bölgeye yerleştirilmesi işlemine denir. Komplike bir süreç olan saç ekimi alanında uzman bir doktor önderliğinde gerçekleştirilen bir ekip işidir. Saç ekim operasyonunun başarılı bir şekilde ilerleyebilmesi için hijyenik koşulların oluşturulduğu hastane ya da klinik ortama ihtiyaç vardır.

Saç ekimi operasyonun ortalama süresi altı – sekiz saat arasında değişir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyon sürecinin ilk adımı saç köklerinin toplanmasıdır. Bir sonraki adım ise toplanan sağlıklı saç köklerinin yerleştirilebilmesi için kanal açma işleminin tamamlanmasıdır. Son adım olarak ise köklerin ekim işlemi gerçekleştirilir.

Saç ekim süreci lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için acı ve ağrı hissi de olmayacaktır. Operasyon sonrasında da ağrı olmaması için doktor tarafından tavsiye edilen ilaçlar, kullanım talimatına uygun olarak kullanılmalıdır. Saç ekimi süreciyle ilgili merak edilen bir konu da sağlıklı saç köklerinin alındığı bölgenin ne olacağı. Alanında uzman bir ekip tarafından başarıyla gerçekleştirilen saç ekimi operasyonunda saç köklerinin alındığı bölgede herhangi bir seyrelme yaşanmaz.

Kimler Saç Ekimi Uygulaması Yaptırabilir?
Saç sorunuyla karşı karşıya kalan ve aşağıdaki kriterlere uyan herkes saç ekim operasyonu geçirebilir.

• Saç ekimi operasyonunun gerçekleşmesi için bireyin minimum 20 yaş ve üzerinde olması gerekir.
• Saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kalan kadınlar da erkekler de saç ekimi yaptırabilir.
• Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin sağlık durumunun operasyona uygun olması şarttır. Bu nedenle saç ekimi yaptırmak isteyenlerin doktorundan onay alması gereklidir.

DHI Saç Ekimi
Fue Saç Ekimi
Kaş Ekimi
Sakal ve Bıyık Ekimi

Healthy Body IN Turkey

Saç Ekimi Yöntemleri