15 +

Yıllık Deneyim

Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi Nedir?

Direct hair implantation teriminin kısaltması olan DHI’ın Türkçe anlamı ise doğrudan saç ekimidir. DHI saç ekim metodunda choi adı verilen medikal bir kalem kullanılır. Alanında uzman profesyoneller tarafından uygulanan yöntemde özel medikal kalem aracılığıyla herhangi bir kesi ya da kanal açmaya gerek kalmadan ekim sürecine başlanır. Bu durum hastaya hem konfor hem de rahatlık sağlar. DHI saç ekim yönteminin amacı tüm sürecin hızlı, kolay ve konforlu şekilde tamamlanmasıdır.

DHI Saç Ekimi Tekniği Uygulaması

DHI saç ekimi uygulaması yedi özel adımda sonlandırılır. İlk adım özel medikal kalem yardımıyla saç kökleri itinayla toplanır. Saç köklerinin toplanmasının ardından ekim işleminin kaliteli ve sağlıklı olabilmesi için saç kökleri kendi içerisinde sınıflandırılır. Sınıflandırılan saç kökleri arasından ekim için uygun olan sağlıklı saç kökleri belirlenir. Sağlıklı saç köklerinin nakledilebilmesi için implanter kalemin içerisine saç folikülleri teker teker yerleştirilir. DHI saç ekimi süresince hastanın kafa yapısına uygun olan medikal kalem ucu tercih edilir. DHI saç ekimi yönteminde sağlıklı saç köklerinin nakil işlemi gerçekleştirilirken herhangi bir kesi açılmaz. Bunun yerine deride yuvarlak yuvalar oluşturularak, içerisine greftler konulur. Bu sürecinden tamamlanmasının ardından saç ekim süreci sonlandırılır. Bir sonraki aşama ve aynı zamanda sonuncu aşama hızlı bir iyileşme sürecidir.

DHI Saç Ekimi Avantajları Neler?

DHI saç ekimi yönteminde özel bir medikal kalem kullanılır. Medikal kalem aracılığıyla saç köklerinin daha sık nakledilmesinin önü açılır. Saç ekim yönteminde bekleme süresinin az olması greft kayıplarının da mimimize edilmesine yardımcı olur. Ayrıca DHI saç ekim yönteminde hastalar istedikleri görünüme daha hızlı ulaştıkları gibi iyileştirme süreci de daha hızlıdır.

DHI Saç Ekim Yöntemini Neden Seçmeliyim?

DHI saç ekim yöntemi tedavi süreci ve sonuçları göz önüne alındığında istenilen etkinin oluşturulmasında oldukça başarılıdır. Buna ek olarak DHI saç ekimi sonrasındaki iyileşme sürecinin hızlı olması da hastaların hayat kalitesini ve konforunu arttırır. Kısacası arzu ettiğiniz karizmatik saçlar için DHI saç ekim yöntemi en hızlı, konforlu ve başarılı yöntemdir.

DHI Saç Ekimi Yönteminin FUE Saç Ekimi Yönteminden Farkı Ne?

DHI saç ekim yöntemi FUE saç ekim yönteminden süreç, iyileşme süreci ve etki olarak farklılık gösterir. DHI saç ekim yöntemi uygulaması sırasında saçların tıraş edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. DHI saç ekim yöntemi süreci ve teknolojisi sayesinde alınan sağlıklı kök hücreleri bir – iki dakika gibi kısa süre içerisinde belirlenen bölgeye nakledilir. Nakledilme süresinin oldukça kısa olması kök kayıplarının yok denecek kadar az olmasını sağlar. Ayrıca hastanın saçlarının tam olarak dökülmediği ancak seyreldiği bölgelerde de hızlı ve başarılı sonuç alınmasına destek olur.