15 +

Yıllık Deneyim

Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Nedir?

“Folicular Unite Extraction” kelimelerinin kısaltması olan FUE saç ekim yöntemi kellikle mücadelede güçlü ve etkili yöntemlerden biridir. FUE saç ekimi üç aşamadan oluşmakta olup; kellik problemiyle karşı karşıya kalan kişilerin sorununu kökünden çözer. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen FUE yöntemi sağlıklı ve gür saçlara sahip olmanın önünü açar.FUE saç ekim operasyonuna başlamadan önce saç ekimi yapılacak kişinin yüz, kafa ve saç yapısı titizlikle incelenir. Bu işlemin yapılmasının amacı elde edilmek istenen görünüm için kıl kökü ihtiyacının belirlenmesidir. FUE saç ekim sürecinde dikkat edilmesi gereken bir unsur da saç çizgisinin doğru saptanmasıdır. Bu sayede saç ekim operasyonu sonrasında arzu edilen doğal görünüm elde edilir. Operasyon sürecinde ilk olarak sağlıklı bölgeden saç kökleri toplanır. Sonraki aşama ise toplanan saç köklerinin yerleştirilebilmesi için saçın olmadığı alana kanalların açılmasıdır. Son olarak da açılan kanallara sağlıklı saç kökleri yerleştirilerek tüm aşamalar tamamlanır.

FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekiminin en büyük avantajı özel olarak çıkarılan saç köklerinin kısa sürede iyileşmesi. İz bırakmayan FUE saç ekimi tedavisinde sağlıklı saç köklerinin alındığı yerler 24 – 48 saat arasında iyileşir. Saç ekim yönteminin bir avantajı da çıkan saçların doğallığıdır. FUE saç ekim operasyonu sonrasında ekilen saçların ortalama dökülme süresi bir aydır. Dökülme süreci sonrasında saçların kalıcı olarak çıkma süresinin ortalaması ise sekiz ve on iki ay arasıdır. Bu nedenle saç ekim sürecinin değerlendirilmesi için bir yıllık zamana ihtiyaç vardır.

Saç ekimi sonrasında ekim yapılan saçlara özel bir işlem uygulanmasına gerek kalmaz. Saçınıza istediğiniz gibi şekil verebilir, kestirebilir ya da boyatabilirsiniz.

Saç Ekimi için Uygun Bir Aday mıyım?

Saç ekimine uygun bir aday olup olmadığınızı belirlemek için Healthy Body In Turkey doktorları tarafından gerekli olan tüm araştırmalar yapılır. Gerçekleştirilen analiz sonucunda saç tipinin uygunluğuna ve saç ekim operasyonunun yapılabilmesi için yeterli derecede sağlıklı saç kökü olup olmadığına karar verilir. Adayın saç ekimi operasyonu için uygunluğunun tespit edilmesi sonrasında operasyon için uygun tarih verilir. 

Sonucu Ne Zaman Görürüm?

Saç nakli operasyonu sonrasında ortalama 2 – 6 hafta içerisinde ekilen saçların büyük çoğunluğu dökülür. Fakat yerleştirilen saç kökleri deri altında kalır. FUE saç nakli operasyonundan ortalama 8 – 12 ay sonra değerlendirme süreci başlar. Bu süre zarfında ekilen saçlar, ensede bulunan saçların kalınlığına ulaşır.

Ekim yapılan saçlarınıza özel bir bakım yapmanıza gerek olmadığı gibi istediğiniz şekli verebilir ya da saçınızı boyayabilirsiniz.

Tıraşsız FUE Nedir?

Tıraşsız FUE yöntemi standart FUE yöntemiyle aynıdır. Buradaki tek fark saç kökü çıkartma işlemidir. Tıraşsız FUE yönteminde tıraş etme işlemi olmadan saç köklerinin transferi gerçekleştirilir. Tıraşsız FUE işlemi standart FUE operasyonuna göre daha uzun sürer. Ek olarak tıraşsız FUE operasyonunda kayıp riski yüzde on daha fazladır. Saç ekimi ve tıraşsız FUE saç ekim operasyonu için uygun bir aday olup olmadığınıza Healthy Body In Turkey doktorları karar verecektir.