15 +

Yıllık Deneyim

Saç Ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Sakal ve bıyık ekimi erkeklerin ilgilendikleri konular arasında yer alır. Bunun nedeni ise hem sakalın hem de bıyığın erkeklerde istedikleri imajı yaratmada ya da görünümü elde etmelerinde etkili olmasıdır. Karizmatik görünümün elde edilmesinde tamamlayıcı rol üstlenen sakal ve bıyıklar, Healthy Body In Turkey ile günümüzde sorun olmaktan çıkıyor. Alanında uzman ve deneyimli bir ekip tarafından gerçekleştirilen sakal ve bıyık ekim operasyonuyla karizmatik görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.
Sakal ve bıyık ekimi operasyonuna ihtiyaç duyanlar;
• Yaşa bağlı olarak sakalı / bıyığı dökülenler
• Sakalı / bıyığı seyrek olanlar
• Sakalın / bıyığın yer aldığı kısımda yara izi olması
• Cinsiyet değiştirme operasyonu geçirenler
Sakal ve bıyık nakli operasyon sürecine başlamadan önce ilk adım planlamadır. Planlama aşamasında sakal ekiminin nereye, hangi sıklıkta ve açısı netleştirilir. Sakal ekimi süreci, operasyon sonrası sakal görünümü ya da bıyık görünümü gibi tüm detaylar Healthy Body In Turkey ’in anlaşmalı doktorları tarafında anlatılır.

Sakal Nakli Operasyonu Sonrasında İyileşme Süreci

Sakal ve bıyık ekimi operasyonu sonrasındaki süreci dört ana aşamaya ayırabiliriz.

Bu aşamalar;

  • Kızarıklıklar ve Kabuklanmalar
  • İyileşme Sürecine Geçilmesi
  • Sakal Nakli / Bıyık Nakli Operasyonu Sonrasında İlk Yıkama ve Tıraş
  • Bakım Süreci

Operasyon sonrasında kızarıklık ve kabuklanmayla karşılaşılmasının normal olduğu unutulmamalıdır. Burada önemli olan sakal operasyonu geçiren kişilerin, doktorların yönlendirmesine uyması ve fiziksel temastan kaçınılmasıdır.

Sakal ve Bıyık Neden Dökülür?

Sakal ve bıyığın yoğunluğu ve kalitesi genetik unsurlar tarafından belirlenir. Ergenlik çağına giriş yapılmasıyla birlikte geçen üç sene içerisinde sakal kılları kalınlaşır. Hormon seviyelerinde önemli bir değişim olmadığı sürece kıllar karakteristik özelliklerini korur. Sakal ve bıyık kayıpları cilt hastalıkları ve hormon dengesizlikleri nedeniyle yaşanabilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Kimlere Yapılır?

Sakal ve bıyık ekim operasyonları hiç sakalı ya da hiç bıyığı olmayanlara yapılabilir. Ayrıca sakal ve bıyığında seyreklik olan bireylere de uygulanabilir. Sakal ve bıyık nakliyle ilgili merak edilen bir konu da yara izi olan bölgeye ekim yapılıp yapılamayacağıdır. Yara izi olan bölgelere ekim işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak en doğru tespit için Healthy Body In Turkey doktorlarıyla iletişime geçmelisiniz. Bu sayede sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Sakal Bıyık Uygulaması Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık ekiminin yapılabilmesi için bireyin saç kılının olması yeterlidir. Operasyon için kıl köklerinin alındığı bölgeler; kulak üstlerindeki saç kökleri ya da ensenin üst kısmıdır. Her iki operasyon sonrasında da birtakım ağrılar yaşanabilir. Ağrıları kontrol altına almak için doktorun önerileri harfi harfine uygulanmalıdır.