15 +

Yıllık Deneyim

Göz Cerrahi

Ağız ve Çene Cerrahisi ile Yaşam Konforunu Arttır

Genel olarak 40 yaş ve üzerindeki katarakt sorunuyla karşı karşıya kalan hastaların tedavisinde kullanılan göz içi lenslerine akıllı lens denir. Göz içi lensleri üç odaklı olup; katarakt hastalarının uzak, yakın ya da orta mesafeleri daha net görmesini sağlar. Ayrıca akıllı lensler lazer tedavisine uygun olmayan ancak hipermetrop, astigmat ve miyop sorunları yaşayan hastaların tedavisinde de kullanılır. Üç odaklı göz içi lensin görevi hastanın görmek istediği alanı net ve kaliteli biçimde görmesini sağlamaktır. Her insanda saydam ve elastik bir yapıda doğal bir lens vardır. Yaş ve farklı sebepler nedeniyle doğal lens işlevini tam olarak yerine getirememeye başlar. Bu noktada uygun hastalara doğal lens yerine akıllı lens takılarak, göz sorunu çözülür.

Akıllı Lens Hakkında Merak Edilenler

Kişinin göz tipine uygun olarak seçilen akıllı lensler, hastaların görme sorunlarını ortadan kaldırır. Akıllı lens operasyonları on dakika gibi kısa bir süre içerisinde uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilir. Akıllı lens operasyonu sırasında hastanın gözünün içerisine çok odaklı göz içi mercek yerleştirilir. Operasyonun tamamlanmasının ardından hastanın gözü bandajlanarak, taburcu edilir. Göz bandının kalım süresi bir gecedir.  Çok odaklı göz içi mercek operasyonu sonrasında hastalar göz damlalarını düzenli olarak kullanmalı ve rutin kontrollerini aksatmamalıdır. Akıllı lensler avantajları sebebiyle sıklıkla tercih edilen operasyonlar arasındadır. Bu avantajlar;

  • Hastalar akıllı lens ameliyatı sırasında ağrı ve acı hissetmez.
  • Operasyon süresi hasta durumuna göre değişse de ortalama süresi on dakikadır.
  • Ameliyat sırasında takılı akıllı mercekler ömür boyu kullanılabilmektedir.
  • Hastaların göz numaralarında herhangi bir ilerleme olmadığı gibi görüş sorunları da ortadan kalkar.

Akıllı lens fiyatlarını belirleyen en önemli unsur hastanın ihtiyaçlarının ne olduğunun saptanmasıdır. Akıllı lens fiyatları ve süreçle ilgili bilgi almak için Healthy Body In Turkey ile iletişime geçebilirsiniz.